В Україні з 1 грудня підвищили мінімальний розмір зарплат, аліментів та соціальних виплат: названо нові суми

В Україні з 1 грудня підвищили прожитковий мінімум. Стало відомо, як змінилися мінімальні розміри зарплат, аліментів та соціальних виплат.

В Україні з 1 грудня підвищили мінімальний розмір зарплат, аліментів та соціальних виплат: названо нові суми - today.ua

Першого дня зими прожитковий мінімум працездатних повнолітніх осіб збільшили до 2684 грн. Для громадян, які втратили працездатність, він склав 2093 грн. Для дітей до 6-річного віку прожитковий мінімум встановлено на рівні 2272 грн., а 6-18-річних – 2833 грн. Цей показник впливає на розмір інших виплат, серед яких мінімальні аліменти, зарплата та соціальні виплати.

Мінімальна зарплата

З 1 грудня мінімальна зарплата в Україні складатиме 6700 грн. Про це раніше повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

Аліменти

Мінімальний розмір аліментів з грудня зріс до 1136 грн для дітей віком до 6 років та до 1416,50 грн для дітей від 6 до 18 років. Також розширено перелік доходів, у тому числі вираховують виплати на дітей.

Виплати по безробіттю

Безробітні українці одержують виплати, які залежать від різних чинників. Мінімальний розмір допомоги з безробіття становить чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб (2684 грн). З 1 грудня сума дорівнює 10 736 грн на місяць.

В Україні з 1 грудня підвищили мінімальний розмір зарплат, аліментів та соціальних виплат: названо нові суми

Допомога у зв'язку із вагітністю та пологами

Мінімальний розмір виплат у зв'язку з вагітністю та пологами не може бути меншим за 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розрахунку на місяць. Мінімальний розмір для незастрахованих громадян – 671 грн.

Нагадаємо, що наступного, 2023 року, підвищення прожиткового мінімуму не передбачено у зв'язку з економічною кризою через війну та дефіцит бюджету.

З 1 грудня житлові субсидії оформлятимуться у Пенсійному фонді України, а не у Міністерстві соціальної політики, як це було раніше.

Раніше повідомлялося, як з 1 грудня в Україні змінилися розміри мінімальної та максимальної пенсій.