В Україні різко подорожчало шашличне м'ясо: які ціни на свинину на початку липня

У червні різко зросли ціни на свинину. Вартість охолодженого м'яса зросла у торгових мережах на 5,8% у порівнянні з травнем.

В Україні різко подорожчало шашличне м'ясо: які ціни на свинину на початку липня - today.ua

За даними аналітиків Асоціації "Свиноводи України", середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини в перший місяць літа зросла до 140,2 грн. Це на 7,7 грн/кг (5,8%) вище за показник минулого місяця. Червневі ціни на свинячі напівфабрикати виявилися на 4,8-13 грн/кг вищими за травневі.

"З 1 червня по 1 липня зміна роздрібних цінників коливалася в межах 4,3-11 грн/кг залежно від напівфабрикату. Зокрема, найпомітніше подорожчали кульшова частина (11 грн/кг), ошийок і вирізка (10 грн/кг) , а найпомірніше — лопатка та грудинка ( 4,3 та 6,3 грн/кг відповідно)", - зазначили в організації.

Наголошено, що в ціні "злетіли" популярні шашличні позиції. Вони у середньому подорожчали на 5,9%. Люди продовжують влаштовувати шашлики, незважаючи на війну. Фахівці уточнили, що середня роздрібна ціна на свинину збільшилась на 7,8% порівняно з червнем минулого року.

За словами експертів, яловичина додала в ціні 27,7%, індичина – 11,3%, а курятина – 16,6% порівняно з червнем 2021 року. Ціни на свинину в роздріб відбивають подорожчання свинини в закупівлі та загальноекономічні тенденції в цілому.

В Україні різко подорожчало шашличне м'ясо: які ціни на свинину на початку липня За даними ДССУ, споживчі ціни на продукти харчування за результатами травня змінилися на 24,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. На м'ясо та м'ясні продукти цей показник становив 13,8%.

Раніше повідомлялося, коли в Україні очікується падіння цін на свинину.

ДЖЕРЕЛОpigua.info