В Україні різко подешевшала полуниця: скільки коштує ягода наприкінці травня

В Україні розпочали масову реалізацію полуниці. Ягода різко подешевшала лише за тиждень. Стало відомо, скільки вона коштує наприкінці травня – її все одно важко назвати доступною.

В Україні різко подешевшала полуниця: скільки коштує ягода наприкінці травня  - today.ua

За даними аналітиків проекту EastFruit, виробники західних областей України почали продавати суниці садові з відкритого ґрунту – полуницю. Цього року початок продажу затримався через тривалу та холодну весну. В аналогічний період 2022-го майже всі регіони вже реалізували ягоду.

Скільки коштує полуниця в Україні наприкінці травня

Спочатку продавці виставили значні ціни на полуницю, проте зараз вони стрімко знижуються. Станом на 23 травня кілограм продають за 50-85 гривень. Це приблизно в 1,5 рази дешевше порівняно з кінцем минулого тижня.

Проте ягода залишається дорогою. Її вартість у середньому на чверть перевищує торішню. Ключові гравці ринку пов'язують такий стрибок ціни з пізнішим початком продажу полуниці з відкритого ґрунту.

В Україні різко подорожчали яблука

В Україні злетіли ціни на яблуко. Ще нещодавно цей фрукт залишався одним із найдоступніших у супермаркетах, а зараз подорожчав більш ніж удвічі порівняно з торішнім рівнем.

Справа в тому, що зараз на ринку переважає пропозиція імпортного яблука, особливо в сегменті середньої та високої якості. Середнє зростання оптових цін протягом року склало 149%.

Українські виробники були змушені поспішати з розпродажем яблук через складну ситуацію в енергетичній системі, а саме – перебоїв з електроенергією після ракетних обстрілів рашистами.

В Україні різко подешевшала полуниця: скільки коштує ягода наприкінці травня

На оптовому ринку максимально подорожчав сорт яблук "Голден Делішез" – майже втричі. "Гренні Сміт" та "Гала" зросли в ціні більш ніж у 2,5 рази. Мінімально збільшились ціни на "Айдаред".

Раніше була названа найшкідливіша ягода – нею виявилася полуниця.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com