В Україні вирішили запровадити цифрові гривні: названо переваги електронних грошей

Автор: Леся Ловіцька

В Україні вирішили запровадити цифрові гривні. Названо переваги електронних грошей, якими можна буде виплачувати зарплати та здійснювати оплату за комуналку.

В Україні вирішили запровадити цифрові гривні: названо переваги електронних грошей  - today.ua

Нацбанк України запустив проект "Е-гривня" ще у вересні 2021 року, щоб запровадити в країні цифрову гривню. Йдеться про електронну форму національної валюти. Вона виконуватиме всі функції звичайних грошей – готівкових та безготівкових.

Такі кошти будуть використовуватись для нарахування заробітних плат, проведення соціальних виплат, оплати комунальних послуг, здійснення транскордонних платежів та операцій з віртуальними активами.

Очікується, що цифрова гривня допоможе у подальшій цифровізації економіки України та сприятиме еволюції платіжної інфраструктури. Вона сприятиме підвищенню економічної безпеки держави. Транзакції завдяки блокчейну стануть прозорими, що дозволить більш ефективно боротися з відмиванням коштів та корупцією.

Популярні зараз

ПФУ припустився помилки в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям

У Німеччині виник гострий дефіцит працівників: названо найпопулярніші професії

Українцям надали право на дострокову пенсію: хто вийде на заслужений відпочинок до 60 років

НБУ назвав банки, яким українці довірили свої гроші: рейтинг за депозитами

У січні 2023 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров виступив на Всесвітній економічний форум у Давосі. Він повідомив про впровадження електронної гривні в Україні та анонсував масштабні пілотні проекти з її використанням у 2024 році. Він заявив, що збирається стати першим тестувальником цих грошей та почати отримувати зарплату в такій формі.

У лютому з'явилася інформація щодо прискорення впровадження цифрової гривні. Не виключено, що вона з'явиться в Україні вже у 2023 році.

Приватний інвестор, який управляє активами, Василь Матій зазначив, що така гривня буде доступна українцям, які живуть у віддалених регіонах, де немає банківських відділень. Вони матимуть змогу отримувати різні фінансові послуги.

Цифрова гривня дозволить зменшити кількість фізичної гривні та заощадити на емісії, створенні нових купюр та переказах. Транзакції цифрової гривні можуть стати більш швидкими, ефективними та дешевшими, ніж традиційні. НБУ зможе одночасно поповнювати рахунки всім своїм клієнтам, у яких будуть гаманці з цифровою гривнею. Нацбанк зможе проводити політику негативних відсоткових ставок. Цифрові валюти центральних банків допоможуть реалізації монетарної політики, а це – одне з головних завдань національних банків.

В Україні вирішили запровадити цифрові гривні: названо переваги електронних грошей

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому цифрові валюти не замінять усі традиційні методи. Системи можуть оптимально доповнювати одна одну. Ведення електронної гривні потребує змін у законодавчій базі держави. Цифрова структура може бути вразливою до кібератак.

Нагадаємо, що в Україні дозволили сплачувати за комунальні послуги електронними грошима. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.