В Україні рекордно подорожчала цибуля: чи можна очікувати більш дешевого овочу

В Україні продовжує дорожчати цибуля. Ціни на затребуваний овоч рекордно зросли наприкінці вересня. На них вплинули підвищений попит з боку оптових підприємств та стримування продажів виробниками.

В Україні рекордно подорожчала цибуля: чи можна очікувати більш дешевого овочу  - today.ua

Аналітики проекту EastFruit проаналізували ціни на цибулю, що мають тенденцію до підвищення. Виробники підвищували відпускні ціни наприкінці вересня цибуля продається по 25-29 грн. Це на 13% дорожче, ніж минулого тижня.

Експерти повідомили, що овоч подорожчав тому, що багато господарств вимушено призупинили збирання врожаю через дощову погоду. У результаті пропозиція на ринку скоротилася.

Також стало відомо про те, що фермери намагаються закладати цибулю гарної якості на зберігання. Нині вони продають товар невеликими партіями.

Якщо порівнювати нинішню вартість цибулі з минулорічною в той же період, то вона подорожчала в 4,3 рази.

В Україні рекордно подорожчала цибуля: чи можна очікувати більш дешевого овочу

Фахівці впевнені, що продукт дорожчатиме і надалі. Справа в тому, що аграрії, які не мають власних сховищ, встигли продати значну частину запасів. Інші виробники поставили реалізацію на паузу, щоб пізніше отримати більш високий дохід від продажу. В результаті, як виробники, так і оптові покупці дійшли висновку, що цибуля цього року не дешевшатиме.

Раніше повідомлялося, що цього року в Україні очікується рекордний урожай гречки та падіння цін на цю крупу.

Нагадаємо, що в Україні значно подорожчали яйця. Тепер за десяток треба сплатити долар.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com