В Україні запропонували запровадити новий вид військового податку: що відомо на даний момент

У держбюджеті значний дефіцит, тому влада розглядає можливості його поповнення. В Україні запропонували запровадити новий податок для додаткового фінансування Збройних сил України. Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурму.

В Україні запропонували запровадити новий вид військового податку: що відомо на даний момент - today.ua

Чиновник нагадав, що усі військові витрати бюджету під час війни фінансуються виключно за рахунок платників податків.

"Тому розглядатимемо питання запровадження певного податку на Збройні Сили, формулу його проговорюємо, аналізуємо зараз. Але будь-який платник має розуміти, що кожна гривня, яку він не заплатив – це кошти, які були забрані у наших військових", – зазначив Ростислав Шурма.

Також стало відомо, що український уряд планує за підтримки МФУ повернути довоєнні податки. У Верховну Раду незабаром подадуть законопроекти, які набудуть чинності з 1 липня:

  • про забезпечення застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі;
  • про скасування спрощеної системи зі ставкою єдиного податку 2% та повернення до довоєнного режиму для цих платників податків;
  • про відміну мораторію на проведення податкових перевірок.

Влада також планує працювати над побудовою сучасної системи адміністрування доходів, яка включає обмеження можливості ухилення від оподаткування ПДФО через застосування спрощеного режиму оподаткування платниками податків ІІІ групи.

В Україні запропонували запровадити новий вид військового податку: що відомо на даний момент

Нагадаємо, що компанії з оборотом до 10 млрд грн могли перейти на спрощену систему оподаткування – як на третій групі ФОП. Вони платили 2% від доходу замість податку на прибуток (18%) та ПДВ (20%).

Як відомо, більшу частину пільг, які бізнес отримав у перші місяці війни, вже скасували. Верховна Рада України 21 червня повернула податки та мита на імпорт та розмитнення авто. Уряд у вересні повернув акциз на пальне. 

Раніше повідомлялося, що у наступному році на українців чекають важливі зміни: у нас стане більше податків і менше вихідних.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news