В Україні з'явиться новий вид квитанцій ЖКГ: за які послуги доведеться доплачувати

Верховна Рада України прийняла новий закон, згідно з яким в країні з'явиться новий вид квитанцій за комунальні послуги. У Міненерго стверджують, що нововведення дозволить залучити в сферу ЖКГ інструменти державної підтримки.

В Україні з'явиться новий вид квитанцій ЖКГ: за які послуги доведеться доплачувати - today.ua

У платіжках нового формату, який затверджений у законодавчому акті №4507, буде вказуватися інформація про енергоефективність. Заступник міністра енергетики Юлія Підкоморна уточнила, що в нових квитанціях міститиметься інформація про рівень енергоспоживання в поточному році, порівняння цих показників з аналогічним періодом минулого року. Крім того, споживачеві розкажуть про доступні програмах поліпшити енергоефективність житла.

В Міненергетики впевнені, що новий формат платіжок ЖКГ дозволить підвищувати енергоефективність житлового сектора в Україні, що в свою чергу допоможе українцям економити на оплаті комунальних послуг і запобіжить кліматичні зміни. В Україні з'явиться новий вид квитанцій ЖКГ: за які послуги доведеться доплачувати В рамках нового закону енергетичну ефективність зобов'яжуть розвивати промисловість і бюджетну сферу. Кожні чотири роки підприємства повинні проводити енергоаудит, а органи держвлади і місцевого самоврядування зобов'язані закуповувати тільки те обладнання та приміщення, які мають високий рівень енергоефективності.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні вдвічі виросте плата за електроенергію. Влада скасувала пільговий тариф.