В Україні з'явилося багато вакансій: яку роботу та зарплату пропонують

В Україні активно відновлюється ринок праці: з'явилося багато нових вакансій, а середня заробітна плата зросла. Стало відомо, яку роботу та за яку оплату пропонують.

В Україні з'явилося багато вакансій: яку роботу та зарплату пропонують  - today.ua

Вакансії та зарплати

Минулого місяця кількість вільних вакансій збільшилась на 11%. Експерти зазначають, що до довоєнного рівня ще далеко, але ситуація помітно покращилась. Число жінок, які шукають роботу, зросло, а чоловіків – знизилося. Багато українців бояться мобілізації, тому уникають офіційного працевлаштування.

За даними Опендатабот, кількість резюме від чоловіків зменшилась у лютому на 7%. Практично повністю відновився ринок праці на Львівщині, де закрився мінімум підприємств. У цей регіон переїхало багато компаній. Зазначено, що вакансій побільшало у Чернівецькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Найшвидше відновлюються сфери медицини, логістики, будівництва. Найпопулярніша вакансія - менеджер з продажу.

Середня зарплатня зросла. 2022-го вона була зафіксована на рівні 15 000 грн, а зараз – 15 500 грн. Максимальний заробіток – традиційно у представників IT-індустрії (понад 33 500 грн), а мінімальний – у кур'єрів – 9500 грн.

Найпопулярніші професії

Аналітик Сергій Марченко спрогнозував подальше відновлення ринку праці після тривалого спаду. Він наголосив, що максимальним попитом користуватимуться фахівці з проектування та інжинірингу, логістики та будівництва. За бажання перекваліфікуватися потрібно враховувати свої інтереси та здібності, щоб робота дозволяла реалізуватися та приносила заробіток.

В Україні з'явилося багато вакансій: яку роботу та зарплату пропонують

Найближчими роками Україні будуть потрібні фахівці, які допоможуть відновити економіку, інфраструктуру, впоратися з повоєнними викликами. Серед них медики, реабілітологи, психологи, робітники, енергетики та фахівці військово-промислового комплексу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про зниження рівня зарплат у програмістів – на них різко впав попит.

ДЖЕРЕЛООбозреватель