В Україні підвищили зарплати медикам: лікарі розповіли, скільки насправді вони отримують

Уряд України ухвалив рішення про підвищення зарплат медикам до 20 000 гривень, проте лікарі та медсестри у зв'язку з цим зіштовхнулися з новою проблемою.

В Україні підвищили зарплати медикам: лікарі розповіли, скільки насправді вони отримують  - today.ua

З ініціативи президента Володимира Зеленського український Кабмін ухвалив ухвалу про підвищення заробітної плати лікарів до 20 000 гривень, а медсестрам – до 13,5 гривень на місяць.

Згідно з заявами голови МОЗ Віктора Ляшка, у 2022 році фінансування медичних закладів країни збільшили на 34 мільярди гривень, що дасть змогу збільшити рівень доходів медиків. Проте медики розповідають, що з початку січня 2022 року їх почали масово переводити на неповний робочий день, а в деяких медичних установах запустили програму зі скорочення штату. В Україні підвищили зарплати медикам: лікарі розповіли, скільки насправді вони отримують Кабмін поклав на керівництво медустанов відповідальність за підвищення заробітної плати лікарям та медсестрам. За словами Віктора Ляшка, фінансування збільшення виплат для медиків у повному обсязі надасть держава. Проте, судячи з скарг медиків та профільних організацій, грошей у медзакладах не вистачає на нові зарплати для лікарів та медсестер, тому вони змушені скорочувати графіки та звільнити частину працівників.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що середні доходи українців найнижчі у Європі. Чому більшість жителів України опинилися на межі злиднів?