В Україні після масових обшуків в облгазах споживачі отримали завищені платіжки за газ

Автор: Леся Ловіцька

Українці масово скаржаться на завищені рахунки за газ у платіжках за комуналку. Помилки у нарахуваннях почали фіксувати після масових обшуків в облгазах, які пройшли у січні. Споживачам повідомили, що робити при виявленні неправильних сум у рахунках.

В Україні після масових обшуків в облгазах споживачі отримали завищені платіжки за газ - today.ua

Скарги надійшли від споживачів Харківгазу, Дніпрогазу та Криворіжгазу. Вони помітили неправильно нараховані суми за газ – цифри відрізнялися від спожитих кубометрів. При цьому оскаржити завищені суми складно.

Як відомо, на початку року правоохоронці викрили 16 облгазів із групи РГК Дмитра Фірташа. Обшуки пройшли через підозру у розкраданні з державної газотранспортної системи промислових обсягів блакитного палива. У Нафтогазі повідомили про перехід АТ "Дніпрогаз" та АТ "Харківгаз" до групи НАК "Нафтогаз України".

У десятків тисяч споживачів виникли проблеми з нарахуванням обсягів спожитого газу, які важко вирішити.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Експерт із ЖКП, голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що Нафтогаз був не готовий виконувати роботу облгазів. Він не має такої кількості співробітників, тому потрібно налагоджувати діяльність з нуля.

Багато показників лічильників, які передавали споживачі, не зарахувалися. Наприклад, "Дніпрогаз" припинив роботу – офіси та телефони компанії не працюють, тому не можна виправити помилку за допомогою представників організації.

Можна звернутися із заявою до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Потрібно для цього потрібно мати скріншот переданих показників лічильника або аудіозапис розмови. Чекати на відповідь доведеться довго, бо скарг дуже багато.

"На це знадобляться роки. Якщо тільки за один місяць це можуть бути десятки тисяч звернень до НКРЕКП", – визнав Олег Попенко.

Аналітик порадив написати звернення, але платити за показниками свого лічильника, а не за завищеними рахунками. Також слід зробити звірку показів лічильника:

  • зафіксувати показання лічильника за допомогою камери – знімок має бути якісним та чітким;
  • для підтвердження актуальної дати, поруч із лічильником потрібно сфотографувати, свіжу газету, чек із магазину або інший носій із зазначенням поточної дати. Якщо дата у смартфоні виставляється на фото автоматично, цього можна не робити;
  • отриманий знімок треба надіслати на електронну адресу НКРЕКУ: [email protected].

В Україні після масових обшуків в облгазах споживачі отримали завищені платіжки за газ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що обшуки пройшли у 16 компаніях: розташованих у Харківській, Київській Дніпропетровській, Вінницькій, Львівській, Волинській, Житомирській, Сумській, Закарпатській, Хмельницькій, Рівненській, Івано-Франківській та Чернігівській областях. Облгази запідозрили у завданні збитків у 3,5 млрд грн. Вони отримували від споживачів плату за тарифами, а гроші виводили у тінь.

Раніше повідомлялося, що в Україні продовжили дію фіксовані тарифи на газ.