Українцям показали три документи, які більше не дійсні

Автор: Шевченко Лилия

Скоротити "бюрократичну тяганину" можна лише шляхом зменшення кількості довідок, що вимагаються різними інстанціями. Українцям розповіли, які документи їм більше не доведеться надавати.

Українцям показали три документи, які більше не дійсні - today.ua

Міністерство цифрової трансформації України працює недаремно, рівень цифровізації суспільства набирає обертів з кожним днем. Україна день за днем позбавляється цілої низки непотрібних бюрократичних процедур та документів.

Лікарняний лист відходить у минуле. Згідно з наказом українського Міністерства охорони здоров'я №1836, 1 жовтня 2021 року всі медустанови перейшли на систему видачі пацієнтам електронних лікарняних. Українцям достатньо звернутися до лікаря, а генерацією документа про тимчасову непрацездатність займеться медичний заклад.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Паспорт-"книжечка" - цей вид документів поки не вийшов з ужитку, але поступово громадяни України змінюють застарілий паперовий паспорт на ID-картку. Програму відмови від паспортів-"книжок" запущено в Україні в 2018 році. Українцям показали три документи, які більше не дійсні Виписка до ID-картки - паперовий документ, який раніше видавали всім отримувачам паспортів нового формату, теж не потрібен. Справа в тому, що в Україні внесено принципові зміни до інституту прописки. Глава МВС України Денис Монастирський у лютому 2022 року публічно заявив, що паперову вкладку до паспорта можна викинути, оскільки місце проживання українці тепер повідомляють через додаток "Дія".

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Нагадаємо, у додатку "Дія" з'являться два нові документи, які замінять паперові аналоги. Кому більше не потрібні "папірці"?