В Україні подорожчали смартфони в усіх точках продажу

В Україні почали стрімко дорожчати смартфони. Причин підвищення цін на найпопулярніші гаджети кілька. Представники ритейлерів і оператори мобільного зв'язку розповіли, що спровокувало зростання вартості телефонів і коли ринок стабілізується.

В Україні подорожчали смартфони в усіх точках продажу - today.ua

За даними експертів, всього за останні 12 місяців цінники на смартфони в українських магазинах зросли на 10-20%. Ритейлери та стільникові оператори стверджують, що подорожчання гаджетів - це глобальна тенденція, яка утворилася через зміни уподобань населення, дефіцит комплектуючих.

У період карантину люди почали активно міняти свої смартфони на більш потужні і з більш розширеними функціями і можливостями. Причиною цього послужила пандемія і протиепідемічні заходи, які змусили людей менше спілкуватися в реальності. Заради дотримання соціальної дистанції споживачі максимально занурилися в віртуальний світ, в чому їм допомагають гаджети.

У магазинах Lifecell ціни на смартфони тільки за останні півроку в середньому зросли на 76 гривень. В точках продажів мережі Moyo гаджети подорожчали на 10-15%. В "Цитрусі" середня вартість за перше півріччя 2021-го року піднялася на 8%. В Україні подорожчали смартфони в усіх точках продажу

"Це пов'язано з виходом нових і більш дорогих смартфонів Samsung серії S21", - відзначили в "Цитрусі".

У Vodafone також констатували, що мешканці майже всіх регіонів України найчастіше купують смартфони Samsung. Експерти вважають, що зростання цін сповільниться до кінця поточного року. Ритейлери також очікують стабілізації цін на ринку смартфонів в найближчі півроку.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що стільникові оператори в Україні навмисно уповільнюють швидкість мобільного інтернету на смартфонах абонентів. Названо основні причини.