В Україні подорожчали квартири у новобудовах: де найвищі ціни на житло

Нерухомість в Україні продовжує дорожчати, незважаючи на падіння попиту. У червні вартість новобудов перевищила довоєнний рівень. Стало відомо, у яких регіонах найвищі ціни квартир.

В Україні подорожчали квартири у новобудовах: де найвищі ціни на житло - today.ua

Забудовники продають квартири, зведені до війни, за новими цінами. Вони вищі за ті, які були до 24 лютого. Це пов'язано зі зростанням собівартості будівництва та відстрочкою початку будівництва нових об'єктів.

Найвищі ціни на нерухомість спостерігаються там, де максимальні темпи будівництва. Цей показник сягає 90% у західних областях України, на Одещині – понад 60%, у столиці – 40%.

Примітно, що ціни у Києві, як і раніше, випереджають загальноукраїнські. Експерти прогнозують зниження цін на квадратні метри у Києві. Президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта повідомив, що вартість квартир справді має зменшитися, але чекати на це ризиковано. Житло краще купувати зараз.

В Україні подорожчали квартири у новобудовах: де найвищі ціни на житло За словами Пити, до Києва частіше їдуть люди з грошима і, як правило, це переселенці з окупованих територій. А у таких містах як Чернігів чи Суми попит формують жителі сіл, які перебувають під обстрілами біля кордону. Вони не можуть переїхати до столиці чи іншого великого міста, але придбати дешеву квартиру в обласному центрі – цілком.

"У цій категорії покупців багато тих, хто до війни встиг продати свій пай", - цитує аналітика "Сегодня".

Нагадаємо, що в Україні стрибок цін на нерухомість очікується наступного бізнес-сезону – восени.

ДЖЕРЕЛОСегодня