В Україні переводять будинки на енергію сонця: чому тисячі сімей придбали СЕС

Українці дедалі активніше переводять будинки на сонячну енергію. Тисячі сімей по всій країні обладнали сонячними електростанціями (СЕС) свої житла, щоб забути про тарифи на електроенергію, що постійно зростають.

В Україні переводять будинки на енергію сонця: чому тисячі сімей придбали СЕС - today.ua

Протягом 2021 року загалом в Україні близько 15 тисяч сімей встановили сонячні батареї у своїх будинках. Варто зазначити, що це вдвічі більше, ніж у 2020 році, коли тарифи на електрику залишалися стабільними та не викликали побоювання у населення.

Таким чином, на сьогоднішній день близько 45 тисяч житлових будинків в Україні використовують сонячні панелі для освітлення та обігріву. Як розповіли у прес-службі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, потужність сучасних СЕС, які у 2021 році користувалися популярністю у мешканців України, перевищують 1,2 ГВт. В Україні переводять будинки на енергію сонця: чому тисячі сімей придбали СЕС Найактивніше переводять будинки на споживання сонячної енергії мешканці Дніпропетровської області, тут обзавелися СЕС 6466 домогосподарств. Загальна потужність складає 183 МВт.

На другому місці по переходу на сонячні панелі опинилася Закарпатська область, де СЕС встановили 3744 (потужність – 109 МВт) сімей.

Замикає трійку лідерів Тернопільщини. Загальна кількість тих, хто перейшов на сонячну енергію – 3447 (потужність – 98 МВт).

Нагадаємо, українців попередили про можливі віялові відключення електроенергії. Нацкомісія звернулася до громадян України із роз'ясненням ситуації.