В Україні перерахували частину тарифів: названо послуги, які подорожчають у 2023 році

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду.

В Україні перерахували частину тарифів: названо послуги, які подорожчають у 2023 році - today.ua

Газ

Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щомісячний платіж залежить від обсягів споживання газу за минулий рік – його рахують з жовтня до жовтня. Абонплата українців, які збільшили споживання, підвищиться.

Опалення

Ймовірно, вартість опалення не змінюватиметься в 2023 році. На підвищення тарифів накладено мораторій, який діятиме протягом воєнного періоду та півроку після нього.

Електроенергія

Тарифи на електроенергії не переглядатимуть як мінімум до кінця опалювального сезону. У березні Кабмін має розглянути їх, але, швидше за все, підвищувати не стане. При цьому обладнання, ремонтні роботи, зарплати персоналу та проблеми з генерацією обходяться дуже дорого, тому є вагомі причини для суттєвого подорожчання.

Тарифи на електроенергію для населення і до війни та ракетних атак рашистів були нижчими за рівень собівартості. Очевидно, що після війни їх збільшать.

В Україні перерахували частину тарифів: названо послуги, які подорожчають у 2023 році Вода

Вода мала подорожчати для українців з 1 січня, але рішення перенесли. При цьому підвищення тарифів не скасовували. Очікується, що вони будуть переглянуті найближчим часом.

У попередній версії відповідного документа запропонували збільшити ціни приблизно на 10%, а за півроку – ще на стільки ж.

Раніше повідомлялося, що українці отримують платіжки з завищеними сумами за комунальні послуги.

ДЖЕРЕЛООбозреватель