В Україні очікується здешевлення продуктів: названі причини та терміни

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується зниження цін на продукти. Названо причини та терміни здешевлення затребуваних асортиментних позицій.

В Україні очікується здешевлення продуктів: названі причини та терміни - today.ua

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук нагадав, що перед Великоднем ціни на продукти традиційно підвищуються. Вони максимально зросли у 2022 році – на 34%. У 2023-му в середині квітня спостерігається пік закупівель українцями перед святами.

Крім передсвяткового ажіотажу, на подорожчання їжі впливають інші об'єктивні чинники. Серед них війна та окупація частини території України. На зростання вартості продуктів також вплинули проблеми з постачанням електроенергії, які виникали у виробників, а також ціни на газ і світ. Минулого року інфляція становила близько 30%.

Зазначено, що ажіотажного попиту на яйця не буде, бо зараз потеплішало – і сезонність вплине на обсяги виробництва як у домашніх господарствах, так і на фабриках.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Коли в Україні подешевшають продукти

Денис Марчук назвав продукти, які подешевшають наступного місяця.

"Деякі категорії овочів ближче до кінця травня також почнуть дешевшати, піде овочева продукція з відкритого ґрунту. Що стосується рекордно дорожньої цибулі, то в травні вже побачимо "озиму" цибулю з відкритого ґрунту. З наступним потеплінням у липні ціни ще впадуть, оскільки овочі в зимовий період подорожчали на 30%", – пояснив експерт.

В Україні все одно залишиться проблема із забезпеченням овочами через окупацію частини Запорізької та Херсонської областей, де навіть після звільнення не вдасться оперативно відновити агровиробництво.

Потрібно розмінувати території та поновити життєдіяльність регіонів. А поки що доводиться імпортувати овочі. З більшості інших товарів немає дефіциту та достатньо внутрішнього виробництва.

В Україні очікується здешевлення продуктів: названі причини та терміни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Часткова компенсація продукції, яка раніше здійснювалася на захоплених територіях, можлива завдяки програмам підтримки аграріїв та держпідтримці садівництва, на яку виділили 1,35 млрд грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні перед Великоднем злетіли ціни на м'ясо та сало.