В Україні очікується стрибок росту цін на продукти: що подорожчає найбільше

Економіка в Україні переживає гостру кризу, пов'язану з війною, зростанням курсу долара, проблемами з логістикою та підвищенням цін на пальне. У країні очікується стрімке зростання цін на товари. Стало відомо, що подорожчає найбільше.

В Україні очікується стрибок росту цін на продукти: що подорожчає найбільше - today.ua

На вартість продуктів вплинули як вищезгадані фактори, так і підвищення тарифів на газ для промислових підприємств, а також зростання цін на сировину. Товари першої потреби і так подорожчали на 15-20%. Вже восени в Україні очікується ще один стрибок зростання цін – до 25%.

Експерти зазначають, що багато міжнародних компаній намагаються завозити товар з інших країн Європи. В українських постачальників також виникли проблеми: урожай скоротиться і може виникнути дефіцит сировини. Також вони прив'язані до імпортних складових.

Аналітики Infagro уточнили, що зростання цін очікується за тиждень-два. Ринок поки що пристосовується до нових реалій, які спричинені можливостями експорту та змінами в курсовій політиці НБУ. Ближче до зими в країні буде дефіцит овочів та фруктів, які злетять у ціні.

В Україні очікується стрибок росту цін на продукти: що подорожчає найбільше Член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін пояснив, що продукти харчування невблаганно дорожчатимуть. Максимально зростуть ціни на хліб, м'ясо та молоко.

Експерти радять зробити запаси консервів, борошна, солі, цукру, макаронних виробів та круп, меду, згущеного молока, кави та чаю, соняшникової олії та вершкового масла, печива, цукерок, халви.

Раніше повідомлялося, що в Україні значно подешевшали деякі овочі. А ось на кавуни цього сезону виставили рекордні ціни.

ДЖЕРЕЛОУНИАН