Більшості українців, які отримують різні види соціальної допомоги, потрібно буде заново подати пакет документів, щоб підтвердити право на її отримання. Справа в тому, що в Україні з 1 січня скасовують автоматичне призначення виплат. Воно діятиме лише для вузького кола осіб.
Стало відомо, що автоматичне призначення соціальних виплат залишається лише у жителів окупованих територій, а також регіонів, які перебувають у зоні активних бойових дій. Решті одержувачів допомоги, які проживають в Україні, потрібно буде подати необхідні документи.
Зокрема, йдеться про:
- малозабезпечені сім'ї;
- одиноких матерів;
- дітей із тяжкими захворюваннями;
- дітей, над якими встановлено опіку;
- українцях, яких проживають з людиною-інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
- дітях, чиї батьки відмовляються виплачувати аліменти;
- людях, які досягли пенсійного віку, але не мають права на одержання пенсії;
- внутрішньо переміщених особах;
- українцях з інвалідністю;
- отримувачах пільг, які були призначені раніше.
У разі, якщо якусь територіальну громаду було звільнено або вона опинилася поза межами бойових дій, місцеві жителі отримуватимуть належні їм соціальні виплати ще протягом ще одного місяця. Потім їм знову доведеться підтверджувати своє право на одержання допомоги.
Органи соцзахисту мають заздалегідь повідомити оголосити одержувачам соцвиплат, що з нового року не буде автоматичної пролонгації. Представники влади мають попередити таких громадян, що їм потрібно буде прийти до ЦПАЦу для переоформлення допомоги.
Раніше повідомлялося, як у 2023 році зміниться розмір соціальних виплат.