В Україні відкрили перший Банк довготривалого зберігання крові

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з'явився перший Банк довготривалого зберігання крові. Урочисте відкриття відбулося у Київському міському центрі крові.

В Україні відкрили перший Банк довготривалого зберігання крові  - today.ua

У столиці відбулася презентація знакового для країни проекту "Смілива кров". Його вдалося реалізувати спільними зусиллями Міністерства охорони здоров'я України, компанії Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації. Йдеться про перший Банк зберігання крові в Україні, який дозволить зберігати у контрольованих умовах еритроцити до 30 років та рятувати тисячі людських життів.

У разі повномасштабної війни потреба у донорах значно зросла. Дефіцитними є донори рідкісних груп – четвертої та всіх із негативним резус-фактором. Також є проблема зі збереженням та оперативним транспортуванням крові в гарячі точки країни.

В Україні відкрили перший Банк довготривалого зберігання крові Донором в Україні може стати кожна здорова людина від 18 років, яка не має медичних протипоказань. Здати кров можна у Київському міському центрі крові, розташованому на вулиці Максима Берлінського, 12.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні відкрили перший Банк довготривалого зберігання крові

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Інноваційний Банк тривалого зберігання крові отримав відповідну сертифікацію та оснащений найновішим американським обладнанням. Тепер в Україні зможуть заморожувати та зберігати рідкісні групи крові протягом трьох десятиліть – при температурі від -80°C та нижче. Оперативна доставка крові стане можливою навіть за найскладніших умов – її зможуть доставляти до місць проведення бойових дій.

Нагадаємо, що почесні донори України (ті, які безкоштовно 40 разів здали максимально допустиму дозу крові) можуть розраховувати на щомісячну надбавку до пенсії.

Головне