Повернуться ціни 2019 року: в Україні восени подешевшають яблука

Ціни на вітчизняні яблука зміняться восени. Аномальний урожай в Європі і Україні, а також складнощі з експортом за кордон спровокують значні зміни на внутрішньому ринку.

Повернуться ціни 2019 року: в Україні восени подешевшають яблука - today.ua

Українські аграрії і економічні експерти прогнозують різке зниження цін на яблука найближчими місяцями. Вартість плодів нового врожаю знизиться на 15-20%. Таким чином, українці в 2021 році будуть купувати яблука за цінами 2019 року.

Фермерські господарства ЄС і України рапортують про аномально високі врожаї яблук в садах. Крім того, в українських виробників виникли складнощі з експортом яблук в країни Азії, з цієї причини, основний обсяг зібраних фруктів надійде на внутрішній ринок.

Рекордне підвищення пропозиції однозначно призведе до обвалу цін. Проте, аграрії турбуються з приводу погіршення погодних умов, які можуть пошкодити врожаї товарного яблука. Повернуться ціни 2019 року: в Україні восени подешевшають яблука

"Безсумнівно, погодні аномалії, такі як град чи сильний дощ, можуть нашкодити врожаю, що може вплинути на його вартість. Однак на сьогоднішній день прогнозується високий урожай яблук в нашій країні і Європі, хоча остаточна ціна буде сформована у вересні після того, як фермери зберуть урожай", - зазначив глава "Української плодоовочевої асоціації" (УПОА) Тарас Баштанник.

Нагадаємо, в Україні прогнозують значне зниження цін на соняшникову олію.