В Україні одній категорії громадян дозволять користуватися грошима на заарештованих рахунках

Автор: Леся Ловіцька

Набув чинності новий закон і банки на вимогу виконавчих органів почали заарештовувати рахунки клієнтів. Йдеться про українців, які нагромадили заборгованість менше ніж 100 тисяч гривень. Одну категорію громадян планують звільнити від обмеження.

В Україні одній категорії громадян дозволять користуватися грошима на заарештованих рахунках - today.ua

Йдеться про українських військовослужбовців. Так, захисникам Батьківщини хочуть дозволити користуватися всіма сумами заблокованих коштів. Депутати Верховної Ради підготували відповідний законопроект №9299.

Нагадаємо, що клієнтам дозволили щомісяця користуватися гарантованою сумою у розмірі 13 400 грн. 15 травня 2023 року у парламенті зареєстрували законопроект, автори якого хочуть скасувати обмеження для силовиків. Згідно з ініціативою, воно не повинно діяти у період воєнного стану у державі.

Адвокат Яна Будова зазначила, що у законі вже є винятки – заборонено застосовувати нові норми щодо соціально вразливих категорій населення – студентів та пенсіонерів.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

Ціни на оренду 1-кімнатних квартир: де в Україні найдешевше та найдорожче житло

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

"Щодо термінів накладення арешту на кошти боржника, то вони залишилися незмінними. Законодавством врегульовано, що постанова про накладення арешту на рахунки боржника виноситься при відкритті провадження і в той же день направляється до банку. На практиці процедура може займати дещо більше часу, але в у більшості випадків здійснюється досить оперативно", – пояснила правозахисниця.

Що загрожує українцям, які нагромадили борги перед банками

Наразі українське законодавство не передбачає скасування нарахування відсотків за використання кредитними коштами. Позичальник повинен виплачувати тіло кредиту та відсотки, які нараховуються щомісяця. При цьому при простроченнях платежів в умовах військового стану, а також протягом 30 днів після його скасування до боржників не можуть застосовуватись штрафні санкції.

В Україні одній категорії громадян дозволять користуватися грошима на заарештованих рахунках

Кредитор немає права підвищувати відсоткову ставку використання кредитом при невиконанні зобов'язань. Виняток – коли договір передбачає таку можливість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Усі пені, штрафи та інші платежі за споживчими кредитами, що були нараховані з 24.02.2022 (дати початку повномасштабної війни), підлягають списанню.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, як можна скористатися грошима на заарештованих рахунках.