Today.ua

В Україні обвалилися ціни на малину: скільки ягода коштує на початку вересня

Ціни на малину цього сезону обвалилися порівняно із минулим роком. Прогнози аналітиків, які повідомляли про зниження закупівельної вартості ягоди, виправдалися.

Українські аграрії цього року наростили виробництво малини. Однак їм довелося зіштовхнутися з тими самими проблемами, що й раніше. Приватники не інвестували кошти ні у власну переробку ягоди, ні в її охолодження. У результаті вони зберуть більше продукції, ніж 2021-го.

Виробники, що працюють на новий ринок, продають її невеликими обсягами за ціною $3,28-4,10/кг. Тиждень тому вартість варіювалася в межах $2,45-3,28/кг. Фермери, які вирощують малину у невеликих господарствах, віддалені територіально від великих центрів споживання продукції. Їхні основні покупці – підприємства із заморожування продукції.

Українська малина надходить на заморожування двома шляхами. Аграрії, які можуть одноразово зібрати великі партії ягоди, одразу продають її на переробні підприємства. Тоді вони здають товар за цікавою ціною. Основна частина виробників віддає невеликі обсяги ягоди на пункти збору, де встановлені холодильники і можна формувати великі партії. І лише після цього товар надходить на підприємства із заморожування.

Незважаючи на те, що пропозиція малини на ринку знижується, садівники не можуть виставити на неї вищі ціни, ніж торік. Дрібні виробники виявляються заручниками ситуації та віддають продукцію за мінімальними цінами. Вони обвалилися порівняно з минулим. Якщо 2021-го кілограм реалізувався по 3,71-4,45 долара, то зараз – по 1,91-2,06 долара.

Нині декларовані ціни на заморожену малину найнижчі серед основних виробників ягоди. Молдавські компанії декларують ціни до $4,5/кг, сербські – до $5/кг, а українські – нижче за $3/кг.

Українські садівники продають заморожену малину в рази дешевше за сусідів, бо вони не можуть виростити ягоду однорідної якості. На ситуацію над ринком вплинула і війна.

Аналітикам важко прогнозувати, як зміняться ціни на малину наступного року. Але якщо реорганізації процесу виробництва не буде, дрібні виробники ягоди знову продаватимуть товар за найнижчими цінами.

Раніше повідомлялося, що в Україні цього сезону встановлено рекордні ціни на іншу ягоду – кавун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ