В Україні обвалилася ціна на гречку: скільки коштує кілограм крупи на початку грудня

На початку грудня в Україні подешевшала гречка, яка в останні півроку помітно додала в ціні. Стало відомо, в яких торгових мережах продається найдешевша крупа.

В Україні обвалилася ціна на гречку: скільки коштує кілограм крупи на початку грудня - today.ua

За даними Мінфіну, у листопаді середня ціна за кілограм гречки становила 76,99 грн. Зараз вона впала до 69,60 грн. Крупу можна купити дешевше у торговельній мережі Ашан – по 67,30 грн/кг. В АТБ представлена ще доступніша ціна - 66,90/кг.

Як повідомили у Мінагрополітики, аграрії зібрали хороший урожай гречки, який суттєво перевищує обсяги споживання. Йдеться про 156 тис. т за щорічної потреби населення в 110-110 тис. т. Тому дефіциту крупи в Україні точно не буде.

Перший заступник голови відомства Тарас Висоцький зазначив, що Україна не лише повністю забезпечить себе гречкою, а й сформує резерв.

Нагадаємо, що максимальні ціни на гречку фіксувалися влітку. Вартість кілограма у деяких магазинах перевищувала 100 грн. Проте четвертий місяць поспіль улюблена крупа українців дешевшає, як і прогнозували аналітики.

У вересні гречка коштувала в середньому 87,94 грн/кг, у жовтні ціна впала до 80,78 грн/кг, у листопаді – до 76,99 грн/кг, а 1 грудня – до 76,37 грн/кг, після чого вартість продовжила знижуватись.

В Україні обвалилася ціна на гречку: скільки коштує кілограм крупи на початку грудня

Висоцький запевнив, що в Україні не буде дефіциту й інших продуктів, незважаючи на регулярні відключення електроенергії. Проте він попередив, що за довготривалих проблем в енергосистемі країни ціни трохи зростуть.

Раніше повідомлялося, що в країні очікується подорожчання деяких овочів.

ДЖЕРЕЛООбозреватель