В Україні обвалилися ціни на гречку: же можна купити крупу дешевше

Гречка в Україні нарешті почала дешевшати. Ціни на крупу помітно знизилися у серпні порівняно з липнем. Тепер дефіцитний товар пропонують за доступнішою вартістю.

В Україні обвалилися ціни на гречку: же можна купити крупу дешевше - today.ua

Гречка ще недавно була найдорожчою крупою в нашій країні. Ажіотаж довкола неї виріс на тлі війни. Вона перевершила навіть позиції, які привозять із інших регіонів.

За кілограм гречки ще недавно просили рекордні 115 грн. Нині середня ціна адекватніша – 88,60 грн. При цьому можна купити крупу меншого фасування. 400, 450, 800, 900 грамів обійдуться дешевше за традиційні упаковки, але у відсотковому співвідношенні заощадити не вийде.

В АТБ гречка продається за 91,90 грн/кг. У торговельній мережі Новус представлена по 91,89 грн/кг. Мінімальні ціни пропонують у супермаркетах Ашан – 88 грн/кг.

В Україні обвалилися ціни на гречку: же можна купити крупу дешевше

Аналітик українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин пояснила ситуацію. Вона вважає, що гречка може знижуватися завдяки новому врожаю крупи.

"Найпомітніше зниження має стосуватися гречки, оскільки цього року виник певний дефіцит на даний продукт через ажіотажний попит на фоні війни. І якраз урожай нового року може виправити ситуацію з високою ціною гречки", - пояснила експерт.

Урожай гречки очікується наприкінці цього місяця. Економісти прогнозують зниження цін на гречку до 50–60 грн/кг.

Гречка – улюблена каша багатьох українців. Раніше ми розповіли, який інгредієнт зробить її розсипчастою.

ДЖЕРЕЛОРБК