В Україні збанкрутував банк російського олігарха: що буде з грошима вкладників

Нацбанк України вирішив віднести АТ "БАНК ФОРВАРД" до категорії неплатоспроможних. Про це повідомили у прес-службі регулятора. Частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків, тому стабільність вітчизняного банківського сектора у безпеці. Стало відомо, що буде з грошима вкладників.

В Україні збанкрутував банк російського олігарха: що буде з грошима вкладників - today.ua

Банку не вдалося організувати роботу відповідно до вимог законів – і НБУ відніс його до категорії проблемних. Фінансове становище установи стрімко погіршувалося – і рішення проблем не було знайдено.

У Національному банку України дійшли висновку, що БАНК ФОРВАРД провадить ризикову діяльність за недостатнього доходу. Це створило ризик зниження розміру його регулятивного капіталу та порушення економічних нормативів капіталу, встановлених НБУ.

В Україні збанкрутував банк російського олігарха: що буде з грошима вкладників

Відзначено, що після потрапляння банку до категорії проблемних, складнощі в його діяльності посилилися. Капітал зменшувався без перспективи підвищення. Це загрожувало інтересам кредиторів та вкладників.

Останні можуть не перейматися своїми заощадженнями – депозити будуть повернуті за рахунок коштів з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування. Людям повернуть і самі вклади, і відсотки, які були нараховані за станом за день до початку виведення банку із українського ринку.

За даними на 21 січня 2023 року сума виплат гарантованої суми вкладникам становить 1535,6 млн грн.

В Україні збанкрутував банк російського олігарха: що буде з грошима вкладників

Нагадаємо, що власником АТ "БАНК ФОРВАРД" є російський бізнесмен, мільярдер Рустам Таріко. Він є власником алкогольного холдингу Roust. Минулого року активи банку заарештували з ініціативи СБУ, оскільки Таріко спонсорував війну проти України.

Раніше повідомлялося, що багато банків та обмінників відмовляються приймати долари старого зразка.

ДЖЕРЕЛОbank.gov.ua/ua