В Україні назвали категорії населення, яким більше не будуть підвищувати пенсії

Автор: Шевченко Лилия

Пенсійна реформа в Україні призвела до того, що деяким категоріям пенсіонерів більше не індексують виплати. У цьому випадку може знадобитися перевести пенсію на розрахунки за віком.

В Україні назвали категорії населення, яким більше не будуть підвищувати пенсії - today.ua

Більшість українських пенсіонерів у 2022 році будуть отримувати надбавки до пенсій. Але є категорія населення, якій не передбачена індексація пенсійних виплат. Йдеться про спеціальні пенсії колишніх держслужбовців, які вийшли на пенсію більше 20 років тому.

Якщо раніше спеціальна пенсія держслужбовців в Україні становила 90% від заробітної плати, то зараз цей коефіцієнт вже не перевищує 60%. Найчастіше така система розрахунків призводить до того, що пенсія за старими нормами, коли розмір виплат визначався за віком і стажем, була б вище, ніж спеціальна. В Україні назвали категорії населення, яким більше не будуть підвищувати пенсії Експерти відзначають, що реформа пенсійної сфери України істотно урізала права колишніх держслужбовців. З 2016 пенсійні виплати для цієї категорії населення почали нараховувати на загальних підставах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим держслужбовцям, які вийшли на пенсію до 2016 року знижувати пенсію не стали, проте перестали індексувати, що призвело до повної "зрівнялівки". На даний момент в Україні склалася ситуація, що колишнім держслужбовцям стало вигідніше перейти на звичайну пенсію за віком, які регулярно перераховують і індексують.

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

ФОПам підвищать податки: скільки сплачуватимуть різні групи у 2024 році

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 вересня 2021 року пенсії почнуть виплачувати за новими правилами.