В Україні спадкоємці можуть отримувати пенсію померлого пенсіонера: як оформити виплати

Українцям розповіли, у яких випадках закон дає змогу оформити отримання спадкоємцями пенсійних виплат за померлого пенсіонера. Порядок дій для поновлення нарахування пенсій озвучили в ПФУ.

В Україні спадкоємці можуть отримувати пенсію померлого пенсіонера: як оформити виплати - today.ua

У випадках, коли пенсіонер не отримував нараховані йому пенсійні виплати, після його смерті спадкоємці мають законне право звернутися за відновленням виплат. Для поновлення виплати пенсій необхідно звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України. Протягом 10 днів після подання заяви буде ухвалено остаточне рішення.

Якщо буде встановлено необхідність виплати пенсії померлого пенсіонера його спадкоємцям, гроші надійдуть на рахунок заявника. При поданні заяви про поновлення виплати сум пенсії, що належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою через його смерть, заявник повинен надати до територіального органу ПФУ свідоцтво про право на спадщину, в якому пенсія померлого зазначена як спадкове майно.

В Україні спадкоємці можуть отримувати пенсію померлого пенсіонера: як оформити виплати Органи ПФУ можуть самі визначати розмір поновлюваних пенсійних виплат, якщо до дня смерті пенсіонер не звертався за нарахуванням та виплатою пенсії, а також не подавав заявку про поновлення пенсійних виплат.

Відповідно до вимог статті 46 Закону України, визначення суми пенсії, яка могла бути нарахована, провадиться не більше ніж за трирічний період до дня звернення.

Нагадаємо, в Україні з 1 грудня перерахують пенсії. Кому збільшать виплати до кінця 2021 року?