У Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, прийняття яких дозволить виставити на продаж найбільший державний банк - Ощадбанк.
Щоб скоріше почати процедуру приватизації Ощадбанку, Кабінет міністрів і глава податкового комітету Данило Гетманцев зареєстрували проекти законів №5542 та №5542-1. Згідно з документами, Ощадбанк пропонується зробити учасником Фонду гарантування вкладів (ФГВФО).
Тексти законопроектів №5542 і №5542-1 з'явилися на сайті Верховної Ради. Відзначається, що в ФГВФО входять всі українські банки, крім Ощадбанку. Фінустанови регулярно здійснюють в Фонд гарантування вкладів внески, щоб в разі банкрутства банку його вкладники змогли отримати частину своїх вкладів. Згідно з правилами ФГВФО, клієнти збанкрутілого банку можуть отримати назад депозит на суму до 200 000 грн. Решта грошей відшкодуванню не підлягають.
Що стосується Ощадбанку, то він не платить внески Фонду, проте в разі банкрутства вкладникам будуть відшкодовані всі їхні гроші в повному обсязі за рахунок держави. Ця суттєва конкурентна перевага Ощадбанку дуже не подобається іншим учасникам ринку. Крім того, щоб запустити процедуру приватизації Ощадбанку, потрібно, щоб він знаходився в однакових умовах з іншими гравцями ринку.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Для Ощадбанку ключовим є продовження співпраці з ЄБРР, але для цього треба виконати ряд попередніх заходів з української сторони, а саме членство Ощадбанку в Фонді гарантування вкладів", - пояснив заступник голови НБУ Юрій Гелетей.
Нагадаємо, раніше Ощадбанк звинуватили в таємному списуванні грошей з рахунків клієнтів.