В Україні очікуються проблеми з енергопостачанням

Україну чекають перебої в енергопостачанні після того, як будуть реалізовані всі пункти Національного плану зі скорочення викидів (НПСВ). Подробиці розповів колишній співробітник "Укренерго" Борис Костюковський.

В Україні очікуються проблеми з енергопостачанням - today.ua

Згідно прописаним у Нацплані по скороченню викидів нормам, вже з 2023 року в Україні повинні будуть припинити роботу кілька великих ТЕС і ТЕЦ. Відключення енергопотужностей неминуче призведе до перебоїв в енергопостачанні не тільки для промислових підприємств, а й для населення.

Суть нормативів НПСВ полягає в тому, що ТЕС і ТЕЦ зобов'язані скоротити кількість викидів в атмосферу, але не завжди це вдається зробити, тому деякі енергопотужності доведеться відключати.

"Ми зараз їх зрушуємо на максимальний термін, який можливо, тому що так вони повинні закритися 31 грудня цього року. Так чи інакше, від зсуву термінів Україна виграє рік, але далі почнуться питання, які треба буде вирішувати з Енергоспівтовариства і Єврокомісією", - описав ситуацію Костюковський.

В Україні очікуються проблеми з енергопостачанням За словами експерта, на якнайшвидшому виконанні Нацплану щодо викидів наполягають в ЄС. Європейці не беруть до уваги навіть той факт, що Україна знаходиться в інших економічних умовах.

Якщо в країні залишиться близько 30 відсотків енергопотужностей, то Україна не зможе без перебоїв проходити періоди пікового навантаження. Обмежувати подачу енергоресурсів для населення доведеться навіть в тому випадку, якщо Україна буде імпортувати електроенергію.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, скільки коштуватиме електроенергія з 1 вересня 2021 року.