В Україні почнуть штрафувати за пластикові пакети

Українцям нагадали про наближення часу, коли Закон про заборону пластикових пакетів вступить у силу. На порушників чекають значні штрафи.

В Україні почнуть штрафувати за пластикові пакети - today.ua

В Україні з 10 грудня 2021 року набирає чинності Закон №1489-IX про обмеження обігу пластикових пакетів. Метою даної постанови є обмеження обсягів використання пластикових пакетів. Для початку, влада вирішила заборонити продаж деяких видів пластикової упаковки, щоб поліпшити стан навколишнього середовища в країні.

Так, в першій декаді грудня поточного року під заборону потрапляє продаж і безкоштовне розповсюдження в точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • тонких і надтонких пластикових пакетів;
  • оксоразкладних пластикових пакетів.

Дані види пластикових пакетів з 10 грудня продавці повинні будуть вилучити з продажу. При порушенні даної вимоги порушники заплатять штраф в розмірі від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн.). У разі, якщо протягом трьох років після накладення штрафу буде зафіксовано повторне порушення, розмір штрафних санкцій виросте до 2000 НМДГ (від 17000 до 34000 грн).

В Україні почнуть штрафувати за пластикові пакети Якщо заборонені законом пластикові пакети в точках роздрібної торгівлі будуть поширювати на безоплатній основі, то сума штрафу складе від 1700 до 3400 грн, за повторне протягом трьох порушення - від 3400 до 8500 грн.

Під дію закону не потрапляють біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети, які призначені для упаковки і транспортування деяких продуктів харчування (свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду). За умови, що дані пластикові пакети поширюються як первинна упаковка.

Нагадаємо, раніше українців попередили про багатотисячні штрафи за зарплати в конвертах.