В Україні на 30% подорожчало житло: що чекає на ринок нерухомості в 2022 році

Україна пройшла піковий період зростання цін на квартири Житло на первинному ринку нерухомості безпрецедентно подорожчало на 30% за досить короткий термін. Названо основні причини зміни вартості квадратних метрів на тлі економічної кризи.

В Україні на 30% подорожчало житло: що чекає на ринок нерухомості в 2022 році - today.ua

За словами більшості українських експертів, у країні рекордно подорожчали квартири на первинному ринку, вторинний ринок теж не дуже відстає, але подальше збільшення вартості житла є малоймовірним. Справа в тому, що пік зростання цін був пройдений наприкінці осені 2021 року, після чого ринок має стабілізуватися, оскільки подальше зростання вартості квадратних метрів буде вже громадянам не по кишені.

Безпрецедентне зростання цін на житло в Україні почалося в 2020 році Нерухомість на первинному ринку різко виросла на рекордні 30%. Забудовники змушені були підвищити ціни на первинне житло через зростання собівартості квадратних метрів.

В Україні різко зросли ціни на метал та будматеріали, у рази подорожчали енергоресурси. Додатковими факторами, що спровокували зростання цін на квартири, стали підвищення зарплат, коливання курсу долара та інфляція у державі. В Україні на 30% подорожчало житло: що чекає на ринок нерухомості в 2022 році Водночас, у 2020-2021 роках значно зріс попит на нерухомість, українці купували житло для проживання та як інвестиції, щоб захистити свої кошти від інфляції.

Найбільше зростання цін на нерухомість зафіксовано у Києві, середня ціна квадратного метра у новобудовах досягла 35 тисяч гривень у грудні 2021 року. В Одесі "квадрат" подорожчав до 27 тисяч гривень, у Львові – 28 500 гривень.

Нагадаємо, в Україні змінилися правила купівлі-продажу житла. Власникам та покупцям нерухомості доведеться сплачувати нові податки.