В Україні можна буде розраховуватися за комуналку та сплачувати податки електронними грошима

В Україні можна буде розраховуватись за комуналку та сплачувати податки електронними грошима. З 1 квітня набрав чинності відповідний закон №4366 щодо внесення змін до Податкового кодексу України.

В Україні можна буде розраховуватися за комуналку та сплачувати податки електронними грошима - today.ua

Кабмін активно працює над розвитком електронної інфраструктури та цифрових платіжних систем для спрощення та зручності оплати комунальних послуг та податків. У новому законі зазначено, що рахунки електронних гаманців прирівнюються до банківських. Відповідно до змін до ПКУ, фізичні особи-платники податків мають сплачувати податки та збори через банки чи небанківських постачальників платіжних послуг, емітентів електронних грошей.

Таким чином податки можна буде сплачувати і електронними грошима. Проте за умов повномасштабної війни в Україні обмежено їхній обіг. Очікується, що норми запрацюють після скасування воєнного стану.

На даний момент працюють кілька електронних сервісів, які дозволяють проводити податкові та комунальні платежі онлайн – Приват24, Дія, iGov та низка інших. Громадяни можуть за їх допомогою швидко та зручно вносити плату за послуги, уникнувши черг у поштових відділеннях та банках.

Законопроект №4366 зареєстрували у Верховній Раді 12 листопада 2020 року. У серпні 2022-го його ухвалили у першому читанні, а у січні 2023-го – у другому, після чого закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що електронні гроші – це кошти, що зберігаються на електронних носіях – гаманцях. В обмін на них можуть надаватись товари та послуги.

В Україні можна буде розраховуватися за комуналку та сплачувати податки електронними грошима

Електронні гроші є зобов'язанням юридичної особи (банку), яка їх випускає. На це мають право:

  • ТАСкомбанк ("Максі");
  • МТБ Банк (XPay, а платіжні системи – Visa та MasterCard);
  • Sense Bank (Alfa Money, а платіжні системи, через які проводяться операції з ними - MasterCard та Visa);
  • Банк "Восток" та Укргазбанк (система "Простір");
  • Райффайзен Банк (Visa та MasterCard).

Раніше повідомляли, що українцям спишуть борги за комунальні послуги: пощастить одній категорії громадян.