В Україні дорожчає житло на вторинному ринку через ріст попиту

Автор: Шевченко Лилия

Українці почали активно скуповувати невеликі квартири на вторинному ринку. Особливо серйозний ажіотаж відзначається в столиці та великих містах країни, що може привести до різкого зростання цін на малогабаритне житло.

В Україні дорожчає житло на вторинному ринку через ріст попиту - today.ua

Експерти прогнозують, що влітку поточного року ціни на малогабаритні квартири на вторинному ринку значно виростуть, оскільки в Україні істотно активізувався попит. Причин виникнення подібної ситуації кілька.

Як розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Юрій Піта. За перші місяці поточного року зростання угод з купівлі-продажу житла на вторинному ринку в столиці склав близько 7 відсотків, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Аналогічна ситуація склалася і на вторинному ринку нерухомості в Одесі, Дніпрі, Харкові та у Львові. Статистика показує, що українці почали купувати невеликі 1- та 2-кімнатні квартири, площа яких не перевищує 50 квадратних метрів.

Що стосується причин виниклого ажіотажу на "вторинці", то Юрій Піта зазначає дію програми "Доступне житло", яка дозволяє громадянам країни купувати житло по іпотеці. В Україні дорожчає житло на вторинному ринку через ріст попиту Крім того, в період пандемії українці почали вкладати гроші в нерухомість, щоб отримувати з неї "пасивний" дохід. Про це розповіла голова Київського міського відділення АФНУ Олена Гайдамаха.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Частина громадян намагається вкласти наявні кошти в нерухомість не тільки заради збереження капіталу, а ще з метою отримання прибутку. Закриті кордони під час літньої пандемії тільки спонукають матеріалізувати наявні стану, а не виводити капітал з країни", - пояснила представник АФНУ.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, чому не варто чекати зниження цін на квартири в Києві і передмісті.