В Україні можуть зникнути дитячі садки. У Міносвіти запропонували альтернативу – форма навчання дошкільнят може кардинально змінитись.
На сайті Osvita.ua повідомили, що такі зміни спрямовані на розширення доступу дітей раннього та дошкільного віку до якісних освітніх послуг. Традиційні дитячі садки можуть замінити групами короткочасного перебування – сезонними, консультативними чи прогулянковими.
Альтернативні форми дошкільної освіти можна буде організувати у дитячих садках, школах чи закладах позашкільної освіти. У МОН запропонували облаштувати процес дошкільної освіти у центрах дитячої та юнацької творчості, бібліотеках, медико-психолого-педагогічних центрах, клубах та інших місцях.
Нововведення покликані розширити можливості для індивідуального виховання та розвитку. Очікується, що ініціатива дозволить збільшити кількість українських дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти.
Методичні рекомендації щодо послуг у галузі дошкільної освіти винесли на громадське обговорення.
Вказано, що зауваження та пропозиції до проекту методичних рекомендацій щодо впровадження альтернативних форм надання послуг у сфері дошкільної освіти приймають до 6 червня електронною поштою: lototska.alevtyna@mon.gov.ua.
Коли в Україні запровадять 12-річну систему освіти
Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак повідомив, що у законодавстві задекларовано перехід на 12-річну систему шкільної освіти. Це означає, що він відбудеться, питання тільки у термінах.
Реалізація ініціативи планувалася у 2027 році, проте Гурак вважає, що процес можна прискорити та запустити у 2024-му.
На думку чиновника, ухвалити таке кардинальне рішення дешевше, ніж фінансувати дещо менш глобальні проекти у сфері освіти.
Нагадаємо, раніше повідомляли, що в українських школах хочуть зменшити кількість предметів для вивчення.