В Україну влітку на ринок повернуться херсонські кавуни, - ОВА

З'явилася приємна новина для всіх, хто не зміг поласувати ягодами та фруктами минулого літа. На український ринок повернуться херсонські кавуни, які у 2022-му були недоступні через окупацію.

В Україну влітку на ринок повернуться херсонські кавуни, - ОВА - today.ua

Стало відомо, що херсонські фермери планують засівати поля. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. Зазначено, що саперами вдалося розмінувати ще 20 га із 50, які використовувалися для весняно-польових робіт раніше.

"Люди планують засіватися – близько 40 агропідприємств займатимуться. Будуть кавуни херсонські, на 2000 га буде посіяний баштан. Сподіватимемося, що все буде добре, і ми будемо також з кавунами, це дуже символічно для нас", – наголосив Толоконніков.

Загалом на Херсонщині вдалося розмінувати близько 70 тис. га земель сільгосппризначення. Сапери мають перевірити ще 400 тис. га території.

Херсонська область має оптимальні кліматичні та ґрунтові умови для вирощування кавунів. Тому ці плоди виростають крупними та смачними.

Як проходили окупація та звільнення Херсона

Як відомо, рашисти захопили частину Херсонщини разом з обласним центром невдовзі після початку повномасштабної війни. Українським захисникам удалося звільнити Херсон 11 листопада 2022 року. Місцеві жителі міста вийшли на центральну площу, щоб з почестями зустріти героїв.

Наш прапор підняли у місті 14 листопада – на урочистій церемонії побувала глава держави Володимир Зеленський. Окупанти продовжують системно обстрілювати Херсон та інші звільнені населені пункти у регіоні.

В Україну влітку на ринок повернуться херсонські кавуни, - ОВА

Українці на честь звільнення міста влаштували флешмоб у соцмережах – додавали кавуни до фото в акаунтах, а також змінювали значки своїх організацій на тематичні, з херсонською ягодою.

В обласному центрі провели зачистку від залишків російських загарбників. Місцевих жителів просили залишатися вдома.

Нагадаємо, що минулого літа ціни на кавуни в Україні були рекордними, а фермери на Херсонщині вимушено продавали їх практично задарма.