В Україні зміняться ціни на житло на вторинному ринку

На вторинному ринку житла в Україні вже кілька років поспіль спостерігається безперервне зростання цін. Названо види квартир, які користуються найбільшим попитом, тому дорожчають в першу чергу.

В Україні зміняться ціни на житло на вторинному ринку - today.ua

У всіх регіонах України на вторинному ринку підвищується вартість однокімнатних квартир в багатоповерхових будинках. За період з 2018 по 2020 роки ціни на житло в середньому по країні зросла на 14,8.

Така тенденція спостерігається в більшості областей України, крім Донецької, Луганської, Харківської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Херсонської та Чернівецької. Дослідження проводилося геоінформаційної системою (ГІС) "Увекон".

"Малогабаритне житло, переважно однокімнатні квартири, є найбільш привабливим сегментом для покупців житла. При цьому в деяких регіонах країни, а саме в Івано-Франківській, Київській, Одеській, Харківській областях, популярність "однушок" яскраво виражена не на вторинному, а на первинному ринку в обласних центрах і їх околицях", - розповів гендиректор "Увекон" Володимир Шалаєв.

В Україні зміняться ціни на житло на вторинному ринку Крім "однушок" на вторинному ринку за останні роки значно підвищилася вартість трикімнатних квартир, які виросли в ціні в середньому на 11,4%. Двокімнатні квартири подорожчали в середньому на 10,8%, чотирикімнатні - на 10,5%.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, як українці можуть заощадити на покупці житла у попереднього інвестора.