В Україні зміниться оподаткування для ФОП: повернуть ставки та штрафи

В Україні терміном до 1 липня планують змінити оподаткування для фізичних осіб-підприємців. Для ФОП скасовувати знижену податкову ставку у 2%, а також повернуть штрафи та документальні перевірки.

В Україні зміниться оподаткування для ФОП: повернуть ставки та штрафи  - today.ua

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики повідомили, що рішення скасувати пільги для ФОП ухвалять для того, щоб у найближчому майбутньому отримати допомогу від МВФ. Україна вже фактично пішла на такий крок, коли підписала відповідний меморандум.

Як зміниться оподаткування для ФОП влітку

Законопроект про перегляд податкових правил Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді за №8401. В уряді підтримали документ та проголосували за нього. Якщо новий закон буде ухвалено, до 1 липня в Україні:

  • скасовано чинний податок 2% для ФОП третьої групи – їм повернуть оподаткування лише на рівні 5%;
  • ФОП першої та другої груп зобов'яжуть сплачувати єдиний податок;
  • буде повернено штрафи за порушення податкового законодавства та документальні перевірки;
  • штрафуватимуть за відсутність РРО.

Колишня голова податкового комітету Ніна Южаніна прокоментувала заплановані зміни. Вона зазначила, що йдеться про зміни у фіскальній політиці, які українська влада має виконати в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року. Однак якщо звернути увагу на довоєнний стан системи оподаткування, влада "забула" про відповідальність перед платниками, хоча б за своєчасне відшкодування ПДВ.

В Україні зміниться оподаткування для ФОП: повернуть ставки та штрафи

Повернення довоєнного оподаткування не дозволить компенсувати величезний дефіцит бюджету. Глава податкового комітету Данило Гетманцев повідомив, що за вісім місяців дії пільгових ставок державна скарбниця недоотримала близько 7 млрд грн. Таким чином, Україна щомісяця втрачає близько 900 млн грн. 2023 року дефіцит бюджету становитиме 1,31 трлн грн.

Нагадаємо, що про податок на город – скільки власникам землі потрібно буде заплатити у 2023 році.

Раніше стало відомо, що в Україні готуються запровадити податок на солодку воду.

ДЖЕРЕЛООбозреватель