В Україні ростуть ціни на згущене молоко: скільки коштуватиме банка

Українські виробники згущеного молока відзначають, що 2021 рік, що минає, став для них надзвичайно складним. Підвищення тарифів на енергоресурси, зростання податків, одночасне падіння попиту серед споживачів та нарощування імпорту – все це виявилося серйозним ударом по комбінатах, які ще намагаються залишитися на плаву.

В Україні ростуть ціни на згущене молоко: скільки коштуватиме банка - today.ua

Тільки напередодні новорічних свят попит на згущене молоко на внутрішньому українському ринку стабілізувався і почав поступово зростати. Проте, за оцінками експертів, українські виробників згущеного молока намагатимуться розпродати залишки продукції до кінця зимових свят, але при цьому будуть значно і вже не вперше у 2021 році збільшено ціни.

Так, згідно зі статистикою, у середині другої декади грудня 2021 року великі комбінати продавали оптові партії молока, що згущує молоко, за цінами:

  • 21-24 гривні за банку згущеного молока, випущеного за нормами ТУ,
  • 30,0-32,0 гривень коштувала банку молока, що згущує молоко, майже ДСТУ,
  • 32-35 гривень оператори реалізували найякісніше згущене молоко, вироблене за всіма вимогами ДСТУ.

До кінцевого споживача згущене молоко, звичайно ж, доходить за набагато більш високою вартістю. Однак у найближчому майбутньому уникнути чергового підвищення цін навряд чи вдасться. В Україні ростуть ціни на згущене молоко: скільки коштуватиме банка Виробники зазначають, що конкурувати на зовнішньому ринку з продукцією російських та білоруських комбінатів стає дедалі складніше, оскільки собівартість згущеного молока в Україні зростає з кожним днем на тлі енергетичної кризи. З цієї причини, експортні ціни підвищувати вже нікуди, українську продукцію просто перестануть купувати в інших країнах, де поруч на полицях представлено згущене молоко, наприклад, з Росії та Білорусі.

При цьому в Україну збільшуються обсяги імпорту згущеного молока від білоруських виробників. У листопаді 2021 року було поставлено близько 217 тонн молока, що згущує молоко, за набагато нижчими цінами, ніж можуть собі дозволити українські комбінати.

Раніше стало відомо, що в Україні перед Новим роком подорожчають яйця. Скільки доведеться платити українцям за десяток курячих яєць у передсвяткові дні?