В Україні змінили умови зняття грошей з кредитної картки

Кабінет міністрів України розширив перелік місць, де українці можуть зняти готівку зі своєї кредитної картки. Однак, в ряді випадків можливе нарахування високих комісій.

В Україні змінили умови зняття грошей з кредитної картки - today.ua

Український Кабмін змінив ситуацію, коли уповноваженими видавати клієнтам готівку з їх електронних платіжних засобів, в тому числі і кредитних карт були тільки підприємці, які мають реєстратор розрахункових операцій (РРО) традиційного зразка. Це дорогий касовий апарат, оснащений комп'ютером, який могли собі дозволити придбати тільки представники великого бізнесу.

Тепер же видавати готівку на касі зможе будь-який ФОП (фізична особа підприємець), у якого є термінал і програмне забезпечення РРО, встановлений на смартфоні.

Зняти готівку з банківської карти в Україні можна в більш ніж 200 тисячах великих магазинів, АЗС та аптек. Але українцям слід знати, що на зняття готівки "на касі" банки можуть накладати жорсткі обмеження, а також встановлювати істотну комісію. В Україні змінили умови зняття грошей з кредитної картки Наприклад, Райффайзен Банк Аваль, Приватбанк та Ощадбанк обмежили можливість зняття готівки з карток Mastercard, Visa або "Простір" за одну покупку на рівні 500 гривень. Дані банки комісію за транзакції знімати не будуть, однак додатковий відсоток можуть знімати підприємці, в точках обслуговування яких клієнт вирішив зняти гроші з карти.

Так, Нова пошта візьме за послугу зняття грошей з банківської картки комісію в розмірі 2 відсотків і ще 20 гривень за обслуговування. Укрпошта додаткових комісій не зажадає, але "стелю" в відділеннях поштового оператора встановлений на рівні 15 000 гривень. Більше цієї суми клієнту не видадуть.

Нагадаємо, раніше в НБУ заявили про введення жорстких обмежень на перекази з картки на картку для українців.