В Україні змінили систему субсидій на комуналку: куди слід звертатися за допомогою з 1 грудня

Уряд ухвалив постанову №1041, згідно з якою повноваження щодо призначення та виплати житлових субсидій та пільг з оплати ЖКП передають Пенсійному фонду. Раніше ці функції виконували органи управління соціального захисту населення. Там подавали документи та оформляли допомогу для оплати комуналки.

В Україні змінили систему субсидій на комуналку: куди слід звертатися за допомогою з 1 грудня - today.ua

З 1 жовтня виплати проводитимуться через органи Пенсійного фонду. З 1 грудня ПФУ почне приймати заяви на призначення субсидій на комуналку та пільг на оплату ЖКП.

Документи можна подати поштою або в електронній формі (через онлайн-портал або мобільний додаток електронних послуг ПФУ, або через портал Дія). З наступного, 2023 року, Пенсійний фонд проводитиме розрахунок житлових субсидій та пільг на оплату ЖКП та купівлю зрідженого газу, а також твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також стало відомо про зміну визначення права на призначення житлової субсидії людям, які понад 60 днів перебували за кордоном. У період дії воєнного стану, а також протягом двох місяців після його скасування вони також можуть розраховувати на субсидії. Аналогічне право надано особам, які у цей період втратили роботу, зареєструвалися у службі зайнятості та отримують виплати.

В Україні змінили систему субсидій на комуналку: куди слід звертатися за допомогою з 1 грудня

З 1 січня 2023 року пільги на оплату ЖКП надаватимуть органи ПФУ виключно у готівковій формі через відділення організації, яка здійснює виплату та доставку пенсій та фінансової допомоги банківські установи.

Раніше повідомлялося, що українці заборгували за комуналку та продовжують накопичувати борги. Багато хто втратив роботу і не може вносити платежі вчасно. Стало відомо, кого звільнили від плати за послуги, а хто ризикує втратити майно.

ДЖЕРЕЛОlitsa.com.ua