В Україні громадянам дозволили продавати власну електроенергію за будь-якою ціною

Автор: Леся Ловіцька

В Україні дозволили продавати електроенергію власної генерації. У Нацкомісії повідомили, що громадяни можуть робити це за вільним договором та договірною ціною.

В Україні громадянам дозволили продавати власну електроенергію за будь-якою ціною - today.ua

Йдеться про електроенергію, вироблену в період використання генеруючих установок. Про це повідомили у прес-службі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ).

Наголошено, що таке рішення спрямоване на забезпечення проведення зеленої трансформації енергетики та розвиток розподіленої генерації. Очікується, що воно сприятиме розширенню конкуренції на роздрібному ринку електроенергії.

Як відомо, з осені 2022 року в Україні почали активно відкриватись майданчики, на яких відвідувачі могли за невисоку плату зарядити смартфон, планшет чи ноутбук, а також навчатися та працювати. Подібні послуги не завжди схвалювали контролюючі органи. Одеському підприємцю наприкінці листопада виписали штраф у розмірі 34 тис. грн за продаж електроенергії без ліцензії.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Юристи тоді радили українцям ознайомитись із законодавством про ліцензування видів господарської діяльності. Факт генерації електроенергії через генератор без ліцензії сам по собі не може вважатися порушенням закону. Тепер усім побутовим та непобутовим споживачам офіційно дозволили продаж власної електрики.

Тарифи на світло та повторення блекаутів

Нагадаємо, що у країні активно обговорюють питання підвищення тарифів на світло для населення. Нинішній тариф вважається заниженим та економічно необґрунтованим. Є інформація, що вартість кіловата електроенергії можуть підвищити на 2-4 грн, але остаточне рішення з цього питання ще не ухвалене.

В Україні громадянам дозволили продавати власну електроенергію за будь-якою ціною

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Укренерго заявили, що влітку відбудуться ремонти електромереж. При цьому вперше не буде доступна ЗАЕС, яку окупували рашисти. Українцям можуть знову вимикати світло на певні періоди, але не всюди. Важливий момент – погода. У липні-серпні очікується спека, яка стане додатковим навантаженням на пошкоджені мережі.

Напередодні у Міненерго повідомили про відключення електроенергії у шістьох областях України.