ПриватБанк та Ощадбанк продадуть приватним інвесторам

Україна продовжує виконувати раніше взяті на себе умови, держава має значною мірою вийти із банківського сектору. З цієї причини державний Ощадбанк та ПриватБанк буде продано приватним інвесторам.

ПриватБанк та Ощадбанк продадуть приватним інвесторам - today.ua

Меморандум, який Україна підписала з Міжнародним валютним фондом, містить вимогу щодо зменшення ролі держави у діяльності банківської системи. У цьому меморандумі затверджено принципи стратегічного реформування державного банківського сектору в Україні.

Йдеться про скорочення участі держави з поточних 50,4% чистих активів до 25% до 2025 року. В рамках виконання поставлених умов, в Україні найближчим часом заплановано продаж державних Ощадбанку та ПриватБанку у приватні руки.

До кінця поточного року до законодавства України мають бути внесені всі необхідні зміни, які узаконять повний чи частковий продаж державних банків приватним інвесторам. ПриватБанк та Ощадбанк продадуть приватним інвесторам Очікується, що поправки до Конституції залучать міжнародних інвесторів, які можуть зацікавитись покупкою великих українських банків. За даними експертів, виконання цього зобов'язання заплановано до кінця січня 2022 року.

Крім того, в Україні до кінця 2021 року мають намір залучити міжнародних радників, які б взяли участь в оцінці роботи наглядових рад державних українських банків.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що зміниться для клієнтів Ощадбанку та ПриватБанку після їхньої приватизації приватними інвесторами.