В Україні готують нові тарифи на електроенергію: скільки платитимуть за світло споживачі

Автор: Леся Ловіцька

В Україні готують нові тарифи на електроенергію. Стало відомо, що їх можуть підвищити вже з 1 червня, коли спливає термін дії постанови, яка регулює вартість комунальної послуги для населення.

В Україні готують нові тарифи на електроенергію: скільки платитимуть за світло споживачі - today.ua

У Міненерго підтвердили розгляд перегляду тарифів. Про це повідомив "Обозреватель" з посиланням на своє джерело у Кабміні. Наразі остаточне рішення не ухвалено, проте підвищення ціни в кілька разів не буде, незважаючи на відповідні повідомлення у Мережі.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що підвищення тарифів дозволить знайти кошти на відновлення енергосистеми України. Розглядаються різні варіанти, проте влада розуміє, що ситуація з платоспроможністю населення залишає бажати кращого.

"Питання складне, воно обговорюється, є прорахунки, є оцінки. Ви ж самі розумієте, що 1,44 грн за кВт/год не покривають витрати, навіть не покривають витрати на доставку електроенергії до кінцевого споживача. А потрібно покривати генерацію та відновлення енергосистеми" , – пояснив чиновник.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Скільки буде коштувати електроенергія для побутових споживачів

Експерт із ЖКГ Олег Попенко разом із колегами заявили про плани підвищити вартість електроенергії приблизно на 30-40%. Таким чином вартість струму для побутових споживачів складе близько 2,3-2,5 грн за кВт/год. Як відомо, зараз українці платять по 1,44 грн за кожний кВт/год при використанні до 250 кВт/год на місяць.

В Україні готують нові тарифи на електроенергію: скільки платитимуть за світло споживачі

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За оцінками аналітиків НКРЕКП, українська родина в середньому використовує близько 165 кВт/год електроенергії на місяць. За нинішнього тарифу це 237,6 грн. Після підвищення тарифів сума платежу може збільшитись до 379,5-412,5 грн. Громадянам, яким надається субсидія, збільшать її розмір, тому за комуналку не потрібно буде платити більше.

Раніше було названо дату підвищення тарифів на воду.