В Україні готують масове знесення панельних будинків та хрущовок, які належать до застарілого житлового фонду. Громадян планують переселяти в інше маневрове житло або одразу видавати їм нові квартири.
У Верховній Раді готують закон, який дасть змогу місцевій владі зносити панельні будинки, хрущовки та інші старі споруди. У парламенті вже ухвалили відповідний законопроект №6458 у першому читанні, триває підготовка до другого.
Наразі в Україні понад 30 тисяч застарілих будинків, які треба знести. До них належать не лише споруди минулого століття, а й деякі багатоповерхівки, зведені до 2010 року.
Перелік застарілих будинків за роками будівництва виглядає так:
Популярні зараз
Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження
Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією
“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський
Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом
- до 1919 року – 7646 (58 – аварійні);
- з 1920-1953 року – 9693 (45 – аварійні);
- з 1954-1969 року – 7192 (40 – аварійні);
- з 1970-1989 років - 5364 (24 - аварійні);
- з 1990-2010 років. - 785.
У Кабміні зазначили, що експлуатація таких будинків є небезпечною для мешканців, тому необхідна реконструкція. Рішення про визнання того чи іншого об'єкта до застарілого фонду прийматиме місцева влада.
Проблеми з реалізацією ініціативи
Експерти в галузі нерухомості вважають, що реалізація ініціативи буде досить складною.
"Знесення багатоквартирних будинків передує надання квартири в іншому багатоквартирному будинку у разі отримання забудовником згоди на відселення. В іншому випадку надається інша рівноцінна квартира в майбутньому будинку, а на час будівництва відселення - до маневрового житлового фонду", - зазначили автори законопроекту.
Однак мешканцям застарілого будинку можуть надати нерівноцінну квартиру або буде потрібна доплата. Інакше який сенс зносити хрущовки і знову будувати на їхньому місці дешеве житло. Не факт, що тимчасове житло, видане замість старого, не стане постійним – причому з гіршими умовами, ніж були.
Також постає питання про доцільність ухвалення закону про знесення старих будинків у період бойових дій, коли Росія щодня обстрілює нашу територію та руйнує будинки.
Раніше повідомлялося, що українці, чиї будинки було зруйновано під час воєнних дій, зможуть купити нове житло засертифыкати від держави .