В Україні для більшості громадян незабаром збільшать пенсійний вік. Стало відомо, скільки років доведеться працювати тим, хто планує одержувати виплати від держави.
Вже з 2025 року більшість 60-річних українців не зможе своєчасно вийти на пенсію. Це пов'язано з тим, що стаж, який потрібно накопичити для цього, з кожним роком зростатиме. Нині він у середньому становить 32 роки. Проте вже за два роки цього буде недостатньо.
Так, у 2028 році українці повинні мати 35 років стажу, щоб вийти на пенсію. 2023-го достатньо 30 років, а 2024-го – вже 31 рік. Щороку вимоги збільшуватимуться на 12 місяців.
Ті, хто не відповідають критеріям, мають працювати до 63 або 65 років.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тривалість страхового стажу можна перевірити на порталі Пенсійного фонду. Також треба прорахувати, скільки років вдасться заробити до 60-річного віку. Ті, хто планують вийти на пенсію у 63-річному віці, повинні мати 20-30 років стажу, а у 65-річному – щонайменше 15 років.
За даними ПФУ, зараз пенсійні внески роблять лише 10,7 мільйона українців. При цьому аналогічна кількість громадян одержує пенсію. Її середній розмір – 4766 гривень. Середня заробітна плата в Україні – 21,6 тисячі гривень.
Старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко наголосила, що жодних нових розрахунків не проводили.
"Середній стаж, з яким українці виходять на пенсію - це 32 роки", - цитує аналітика "Обозреватель".
Нагадаємо, що неофіційно працевлаштовані українці можуть робити добровільні внески до ПФУ у розмірі 1474 грн на місяць. 60-річним українцям, які не мають необхідного стажу, доведеться заплатити по 2948 грн за кожен місяць.
Раніше повідомлялося, що в Україні запровадили благодійні пенсії. Стало відомо, хто може розраховувати на такі виплати.