Українські біженці у Польщі зможуть отримати 12 безкоштовних медичних послуг. Йдеться про лікування у державних установах в рамках фінансування Національного фонду здоров'я.
Українці отримали доступ до безкоштовної медицини нарівні з поляками. Так, з 1 квітня набуло чинності нове розпорядження міністра охорони здоров'я Адама Недзельського. Наші співвітчизники мають право скористатися процедурами на безплатній та безлімітній основі в рамках фінансування Narodowy Fundusz Zdrowia (Національного Фонду Здоров'я).
У Польщі з'явилися безкоштовні медичні послуги для українських біженців
Очікується, що такі нововведення виявляться корисними для численних українських біженців, які страждають від низки серйозних захворювань. Пацієнти зможуть отримати:
- лікування глаукоми;
- лікування хвороб вух за необхідності використовувати імплантаційні слухові протези;
- імплантацію, переміщення чи заміну вагусного стимулятора;
- лікування інсульту в інсультному відділенні;
- лікування цукрового діабету під час використання інсулінової помпи в осіб 18-26 років;
- парентеральне харчування у домашніх умовах;
- судинний доступ при замісній нирковій терапії;
- ендоваскулярне лікування аневризми аорти (черевної, грудної, черевно-грудної аорти, аневризми аорти із залученням ниркової та черевної артерій);
- імплантацію або заміну гідравлічного сфінктера уретри;
- процедуру вітректомії;
- імплантацію баклофенової помпи під час лікування резистентної спастичності;
- комплексну амбулаторну спеціалізовану допомогу для осіб із хронічними захворюваннями.
NFZ у Польщі допомагає українським біженцям пройти безкоштовні обстеження та здати аналізи, які призначив сімейний лікар.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що Польща стала лідером за кількістю ухвалених українських біженців. Вони помітили різницю у медичному обслуговуванні – і зрозуміли переваги лікування на Батьківщині. В країні не вистачає профільних спеціалістів. Прийом у лікаря можна чекати кілька місяців або навіть років, тому багато хто приїжджає на лікування додому, а потім повертається.
Відвідування медичної установи у Польщі проводиться чітко за місцем проживання, вказаним під час реєстрації. До страхової програми NFZ входять державні поліклініки. Середня тривалість життя поляків – 77 років проти 71 року в українців.
Раніше повідомлялося, що у Польщі з'явилося багато вакансій для кваліфікованих українських біженців.