В одному українському місті злетіли ціни на квартири: найдорожча оренда житла вже не у Києві

В Україні до війни найдорожча оренда житла традиційно була у Києві. Однак після повномасштабного вторгнення російських окупантів ситуація змінилася. Лідером за цінами на оренду будинків та квартир стала "західна столиця" нашої держави.

В одному українському місті злетіли ціни на квартири: найдорожча оренда житла вже не у Києві - today.ua

Так, тепер оренда житла у Львові коштуватиме кілька тисяч дорожче, ніж у Києві. Відповідні дані надані на сервісі оренди квартир Bird. Щодо столиці, то кількість запитів українців повернулася на рівень 2022 року. При цьому ціни на квартири впали більш як на третину.

В одному українському місті злетіли ціни на квартири: найдорожча оренда житла вже не у Києві

Середня вартість однокімнатної квартири у Києві становить від 9000 грн. Двокімнатна коштуватиме 12 000 грн, а за трикімнатну доведеться заплатити близько 18 000 грн на місяць.

У Львові ціни злетіли. Аналітики зазначили, що багато хто вважає це місто безпечною альтернативою столиці в період війни, незважаючи на проблеми з електропостачанням та ракетними ударами.

Однокімнатна квартира коштуватиме у Львові 13 500 грн, двокімнатна – 16 000 грн, а трикімнатна – 19 000 грн.

В одному українському місті злетіли ціни на квартири: найдорожча оренда житла вже не у Києві

Очікується, що у Києві оренда житла подорожчає вже навесні – на 10-15%. Експерт Юрій Піта вважає, що ситуація залежатиме від того, скільки людей повертатимуться додому, а також від кількості переселенців, які приїдуть до столиці.

"До весни, десь до березня-квітня, жодних істотних змін не буде, а вже навесні ціни все ж таки зростуть. Навесні так завжди було, і цей рік не виняток. Можлива зміна ціни на 10-15%", - пояснив аналітик. .

Раніше українцям повідомили, як дізнатися про реальну вартість квартир і будинків на ринку нерухомості. Вона відрізняється від тієї, що вони бачать в оголошеннях з продажу житла.

ДЖЕРЕЛОfacebook.com