У НБУ розповіли, як переводити великі суми з карти на карту без ризику заплатити штраф в 85 тис. гривень

У Нацбанку розповіли, як громадяни України можуть переказувати, наприклад, родичам по 10 тисяч гривень і більше. Але при цьому не потрапити під банківський моніторинг, та уникнути штрафів до 85 тисяч гривень.

У НБУ розповіли, як переводити великі суми з карти на карту без ризику заплатити штраф в 85 тис. гривень - today.ua

У роз'ясненні Національного банку України говориться, що громадяни можуть переказати кому-то зі своїх родичів 10 тисяч гривень і не боятися потрапити під дію закону про фінансовий моніторинг. Але за допомогою терміналу анонімно здійснити грошовий переказ одним платежем не вдасться.

"Якщо громадянин має ці кошти на своєму рахунку, то краще здійснити безготівковий платіж на рахунок знайомого або родича. Такі платежі здійснюються, як і раніше, без обмежень по сумі", - стверджують у Нацбанку.

Справа в тому, що всі власники рахунків в українських банках вже ідентифіковані і верифіковані. З цієї причини, ніхто не заважає людям переводити готівку через пристрої з функцією прийому готівки - термінали самообслуговування, банкомати, які технологічно зможуть забезпечити верифікацію платника.

Якщо людина хоче переказати гроші у відділенні банку, то вона теж це може зробити без проблем. Головне, мати з собою паспорт.

У НБУ розповіли, як переводити великі суми з карти на карту без ризику заплатити штраф в 85 тис. гривень Не заборонено в Україні здійснювати грошові перекази без верифікації, але тут діє обмеження в 5 000 гривень.

Згідно із законом про фінансовий моніторинг, обов'язковій перевірці підлягатимуть переклади на суму від 400 000 гривен, проте банкам дозволено проводити верифікацію навіть невеликих перекладів, якщо такі їм здадуться підозрілими.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як уникнути штрафу в 85 тисяч гривень за грошові перекази з картки на картку. Все дуже просто!