У НБУ розповіли, як будуть перевіряти доходи українців, які здійснюють покупки онлайн

Закон про фінансовий моніторинг здорово налякав жителів України. Люди бояться навіть здійснювати онлайн-покупки, переживаючи, що їх банківські рахунки заблокують. У Національному банку дали роз'яснення з приводу перевірок та ідентифікації покупців інтернет-магазинів.

У НБУ розповіли, як будуть перевіряти доходи українців, які здійснюють покупки онлайн - today.ua

У Національному банку України нагадали, що всі громадяни зобов'язані проходити обов'язкову ідентифікацію в разі вчинення банківського переказу на суму понад 5000 гривень. Але при цьому для осіб, які купують товари та послуги в онлайн-магазинах на суму понад 5 тисяч гривень, такі перевірки застосовуватися не будуть.

Як пояснили в НБУ, відсутність необхідності ідентифікації особи при онлайн-оплаті послуг або товарів - це одне з виключень, яке зафіксовано в законі про фінмоніторинг.

У НБУ розповіли, як будуть перевіряти доходи українців, які здійснюють покупки онлайн

"Якщо оплата картою здійснюється в інтернет-магазині за товар або послугу, то такий переказ коштів необхідно лише супроводжувати номером картки платника. Це одне з виключень з ідентифікації, яке передбачено в законі", - йдеться на сайті Нацбанку.

Нагадаємо, раніше Податкова служба України розповіла, які банківські операції потрапляють під фінансовий моніторинг, а також про те, який покарання чекає на порушників.