У НБУ пояснили, чому ПриватБанк і Ощадбанк почали масово закривати відділення

В Україні кожного місяця закриваються десятки відділень банків. Національний банк України назвав державні Ощадбанк і ПриватБанк лідерами за кількістю закритих філій за останні роки в країні.

У НБУ пояснили, чому ПриватБанк і Ощадбанк почали масово закривати відділення - today.ua

Тільки за останні три місяці в Україні закрилося 178 банківських відділень, за півроку їх стало менше на 239. У НБУ відзначили, що на сьогоднішній день в країні працює всього 6895 відділень, тоді як п'ять років тому 1 липня 2016 року, в Україні працювало 10 882 банківських відділень. Різниця становить рекордні 3900 закритих підрозділів, які раніше активно обслуговували населення.

Дані Національного банку свідчать, що лідерами за кількістю філій в країні як і раніше залишаються державні Ощадбанк (1743) і Приватбанк (1 574). Статистика дійсна на 1 липня 2021 року.

Однак Ощадбанк і ПриватБанк також є лідерами по скороченню кількості підрозділів. У другому кварталі поточного року ПриватБанк ліквідував 110 відділень по всій країні, Ощадбанк трохи відстає - 94 закритих філії. Альфа-Банк позбавився від 15 відділень; Укрсиббанк - від 12; Укргазбанк - від 7. У НБУ пояснили, чому ПриватБанк і Ощадбанк почали масово закривати відділення Поки одні банки скорочують кількість підрозділів, фінустанови з приватним капіталом, навпаки, відкриває нові. Так, ПУМБ відкрив 12 нових відділень з початку року, Перший інвестиційний банк - 7 і Укрбудінвестбанк - 4.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Ощадбанк почав видавати клієнтам пластикові карти б/у. З чим пов'язана тотальна економія?